Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy na spotkanie informujące o zasadach programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 12 lutego w godzinach 7:30 - 13:30 w gminnym punkcie informacyjno-konsultacyjnym programu Czyste Powietrze - siedziba Wydziału Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie (ul. Rynek 12, Skawina - wejście od ul. Krzywej). Podczas spotkania Ekodoradca przedstawi najważniejsze zapisy regulaminu oraz najnowsze zmiany, które zostały wprowadzone w programie od 25 stycznia 2022 r.

Przypominamy iż, w ramach programu Czyste Powietrze można uzyskać dofinansowanie do wymiany kotłów, ocieplenia domu, wymiany stolarki okiennej i drzwiowe, montażu wentylacji z odzyskiem ciepła oraz fotowoltaiki.

Podczas konsultacji zapewniona zostanie fachowa pomoc i doradztwo w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, które będzie można od razu złożyć podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się w godzinach pracy Referatu Efektywności Energetycznej Wydziału Ochrony Powietrza, zatem na miejscu będzie można zasięgnąć informacji o pozostałych programach dotacyjnych które są obecnie realizowane, czyli:

• dotacja gminna wymiany kotłów,
  • program STOP Smog,
  • ulga termomodernizacyjna.
Ponadto na spotkaniu mieszkańcy, będą mogli złożyć deklarację do powszechnego spisu źródeł ciepła, o którym musi pamiętać każdy właściciel lub zarządca budynku/lokalu, który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW. Złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) jest obowiązkowe. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

Wydział Ochrony Powietrza
ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej)
tel.12 2770 167

Żródło : OP