Nowoczesna, przestronna i wybudowana w harmonii z naturą. Taka będzie nowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym, która powstanie przy Szkole Podstawowej w Jaśkowicach. Gmina podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowego obiektu. Jeżeli inwestycja przebiegnie bez opóźnień, to już za 14 miesięcy uczniowie i cała społeczność Jaśkowic zyskają nowoczesny kompleks do uprawiania sportu.

Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na boisku lub dzieci korzystały z obiektów w innych sołectwach. Nowa sala gimnastyczna, o którą ubiegała się społeczność Jaśkowic rozwiąże ten problem. Dodatkowo hala będzie ogólnodostępna - po godzinach pracy szkoły będą mogli korzystać z niej mieszkańcy. Nowoczesna i w harmonii z naturą
Sala gimnastyczna będzie wykonana w nowoczesnej konstrukcji drewnianej, a do jej budowy założono wykorzystanie minimalnej ilości stali. Wyłoniony w przetargu wykonawca zapewnia, że jest to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii, która w tak dużym stopniu minimalizuje ślad węglowy, czyli całkowitą emisję gazów cieplarnianych wytworzonych przez budynek. Sale budowane w taki sposób funkcjonują już z powodzeniem w małopolskich gminach, np: w Zielonkach, czy samym Krakowie.

Sala gimnastyczna będzie posiadała możliwość wietrzenia jej, co sportowcy docenią szczególnie latem - pojawi się tutaj możliwość otwierania ściany bocznej. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Kompleksowo obejmie też budowę zaplecza socjalnego, korytarza łączącego ze szkołą oraz sali dydaktycznej.