W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Skawina otrzyma 2 mln 263 tys. złotych na rozbudowę ul. Torowej oraz Białej Drogi. 23 marca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim Burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę w tej sprawie.

Ul. Torowa wraz z sąsiadującymi drogami od początku jest budowana i rozbudowywana ze środków zewnętrznych. Przyznane w tym roku wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na rozbudowę układu drogowego ul. Torowej z ul. Za Górą, co połączy obie drogi i sprawi, że dojazd do obwodnicy Skawiny stanie się wygodniejszy. Łatwiej będzie dostać się do boiska PKS Milenium oraz zlokalizowanych w okolicy terenów inwestycyjnych. Poprawi się także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Mieszkańcy Korabnik na pewno docenią przebudowę ul. Biała Droga. Obecnie jakość jezdni pozostawia wiele do życzenia, a to ważna i często wybierana przez kierowców droga łącząca ul. Korabnicką z ul. Sadową.

Obie inwestycje zostaną zrealizowane do 2024 roku. Dofinansowanie pokryje ok. 50% procent kosztów kwalifikowanych.

Źródło: Powiat Krakowski / Małopolski Urząd Wojewódzki / BB