Ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, 200 szkół, 50 stowarzyszeń, 35 000 wolontariuszy: zapraszamy na wiosenne sprzątanie małopolskich szlaków!

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, która ma zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych: w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski.

Jeszcze nigdy środowisko nie potrzebowało naszej pomocy tak bardzo jak teraz.A ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Podobne wydarzenia cieszyły się dotychczas dużym powodzeniem, jesteśmy pewni, że będzie tak i tym razem.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie dołącza do akcji
Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców i placówki edukacyjne, którym leży na sercu czystość lasów w naszej Gminie. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przekaże worki na śmieci i rękawiczki, zapewni także odbiór zebranych odpadów. Wystarczy zadzwonić na jeden z poniższych numerów:

• 12-277-01-08
  • 12-277-01-53

Wspólnie ustalimy miejsce sprzątania, odbioru odpadów i przekazania worków oraz rękawiczek.

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączmy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas!

Źródło: UMWM / BB