Gościliśmy dziś w Skawinie Pascal’a Genest’a Vesuvius Flow Control President z Londynu, który wraz z reprezentacją Skawińskiego Vesuvius, odwiedził Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. 


Szkołę, w której ponad 90 ukraińskich dzieci, uchodźców wojennych w oddziałach przygotowawczych, stawia swoje pierwsze kroki w polskiej edukacji. Byli też z nami najmłodsi uchodźcy, dla których w Szkole Podstawowej nr 3 otwarto punkt opieki. To oni promiennymi uśmiechami najpiękniej podziękowali okazując wielki entuzjazm. 
- Dzięki Pascalowi przekazujemy kilka dóbr do celów edukacyjnych. To niewiele, ale czuliśmy się odpowiedzialni, ponieważ jest to część naszego DNA Vesuviusa – powiedział Aleksander Sawiuk  Prezes Vesuvius Poland również obecny podczas dzisiejszego spotkania.

Hasłem przewodnim tej wizyty była pomoc Ukrainie. Vesuvius zakupił  dwie tablice multimedialne – nowoczesną pomoc edukacyjną, duży zapas papieru białego i kolorowego, różnego rodzaju zabawki i dużo zdrowych przekąsek. Od maja tablice będą służyły wszystkim uczniom, i polskim i ukraińskim. Spotkanie nie było długie, kilka słów, dlaczego i po co, żeby jak najszybciej przedszkolaki mogły wybrać swoją upatrzoną zabawkę. 

Wsparcie skierowane zostało do dwóch skawińskich szkół w których jest najwięcej dzieci z Ukrainy, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz nr 6. Podziękowanie sygnowane przez wszystkich uczniów obecnych na spotkaniu, burmistrza Norberta Rzepisko oraz panie dyrektor Urszulę Osielczak i Elżbietę Gutierrez, było miłym zaskoczeniem dla Pascala.  Podpisy i kolorowe rysunki dzieciaki wykonywały w trakcie spotkania, a na zakończenie wręczyły Pascalowi.

- Dziękuję za tak odpowiedzialne podejście, inicjatywę i czas poświęcony dla Skawiny – mówił Norbert Rzepisko burmistrz Skawiny. – Świadomość, że mamy w mieści firmę , która chce pomagać i sama zgłasza taką gotowość napawa dumą, dziękuję za to – dodał. 

Dziękujemy za spotkanie!

Think beyond. Shape the future.


Źródło: PSW