Niepisaną tradycją Przedszkola Samorządowego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymii Specjalnymi jest coroczna organizacja Gminnej Olimpiady Matematycznej dla przedszkolaków. Odbywa się ona w miesiącu marcu, gdyż właśnie wtedy, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Przedszkole „Niebieski Miś” rokrocznie zaprasza do wspólnej zabawy z matematyką wszystkie przedszkola z gminy Skawina. Przygotowując zadania, zagadki i niespodzianki tematyczne pokazuje najmłodszym jak matematyka jest ciekawa i potrzebna w życiu codziennym.

W tym roku, gdy już po raz szósty dzieci, wraz zeswoimi nauczycielami wzięły udział w Olimpiadzie, wszyscy zostali zaproszeni w PODRÓŻ W KOSMICZNĄ PRZESTRZEŃ, inną niż zazwyczaj, innowacyjną, zdalną formę. Uczestnicy mieli możliwość obejrzeć, przygotowane dla nich przez organizatorów, filmy, wysłuchać instrukcji i wspólnie we własnych drużynach wykonać zadania. Proces radosnych zmagań przedszkolaków oraz ich efekt został przedstawiony na fanpage’u przedszkola „Niebieski Miś”.

Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina. Wszyscy uczestnicy, a zarazem laureaci Olimpiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje drużynom z:

• Przedszkola Samorządowego nr 1 w Skawinie
  • Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
  • Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie
  • Przedszkola Samorządowego nr 5 w Skawinie
  • Przedszkola Samorządowego nr 6 w Skawinie
  • Katolickiego Przedszkola im. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Skawinie
  • Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach
  • Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach - oddział w Facimiechu
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim - Oddział na ul. Hallerów
  • Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krzęcinie - Oddział w Polance Hallera

I już dziś gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy podczas VII Gminnej Olimpiady Matematycznej w 2023 roku !

Foto-relacja TUTAJ

VI GMINNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA DLA DZIECI W  PRZEDSZKOLU NR 2
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI I SPECJALNYMI W SKAWINIE
POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKAWINA.

Źródło: PS 2