To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej Gminy! 12 czerwca wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Niemal wszystkie połączenia ze stacji Podbory Skawińskie pojadą do Dworca Głównego w Krakowie.

Na tę wiadomość pasażerowie kolei czekali od dawna. Przypomnijmy, w grudniu 2021 została uruchomiona Szybka Kolej Aglomeracyjna, a regularne kursy wróciły do Skawiny. SKA działała jednak w szczątkowej formie. Pociągi dojeżdżały do stacji Kraków Podgórze, a pasażerowie chcący dostać się do centrum Krakowa musieli korzystać z komunikacji miejskiej. Od 12 czerwca to się zmieni. 18 z 19 par pociągów będzie kończyła bieg na Dworcu Głównym w Krakowie. Tę informację potwierdzają Koleje Małopolskie, a nowy rozkład jest już dostępny na portalu pasażera. W najbliższych dniach pojawi się także w wersji papierowej na stacjach kolejowych.

- Każda taka informacja nas cieszy, ponieważ od lat stawiamy na kolej i prowadzimy inwestycje w tym zakresie. Chcemy, żeby kolej stała się szybkim tramwajem pomiędzy Krakowem a Skawiną, ponieważ nie ma możliwości przejazdu na tym odcinku szybciej niż właśnie pociągiem. Szkoda, że wciąż nie ma połączeń w kierunku zachodnim, do Oświęcimia, co skomunikowałoby sołectwa na zachód od miasta, ale każde wzmocnienie kolei i poprawa oferty połączeń jest dla nas bardzo dobrą wiadomością - powiedział Burmistrz Norbert Rzepisko w rozmowie z portalem Love Kraków.

Połączenia do Dworca Głównego w Krakowie zostaną uruchomione, ponieważ zostanie oddany do użytku drugi tor na linii Kraków Płaszów - Kraków Główny. Czekamy, aż kolej obejmie zachodnie sołectwa, w momencie uruchomienia połączeń w kierunku Oświęcimia. Powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Źródło: BB