Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie zaprasza na VII edycję konkursu kulinarnego skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Konkurs ten będzie miał miejsce podczas „Pikników z PRODUKTEM POLSKIM”, które będą odbywały się na terenie całego województwa małopolskiego od czerwca do września br.

Głównym celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw, produktów oraz bogactwa lokalnych tradycji kulinarnych, z których znane jest województwo małopolskie.

Formuła konkursu obejmuje trzy etapy. Pierwszy etap – powiatowy - odbywać się będzie na każdym z 16 „Pikników z PRODUKTEM POLSKIM”, podczas których Panie będą przedstawiały swoje potrawy przed Jury Konkursowym. Najlepsze z KGW zostaną zaproszone do finału wojewódzkiego, a ich zwycięzca będzie reprezentował województwo małopolskie w finale krajowym.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz kalendarz pikników na stronie www.bitwaregionow.pl.
Konkurs organizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR