Burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na zaprojektowanie przebudowy i rozbudowy ul. Krakowskiej. W ramach inwestycji powstanie m.in. koncepcja dwóch wariantów drogi, a następnie na podstawie jednego z nich zostanie opracowana kompletna dokumentacja projektowa. Ul. Krakowska zostanie poszerzona, zostanie na niej wydzielony buspas, pojawią się chodniki i pasy zieleni.

Ul. Krakowska to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w Skawinie. To właśnie z niej najczęściej korzystają mieszkańcy chcący dojechać do Krakowa lub autostrady A4. W wielu miejscach brakuje chodnika, a autobusy MPK codziennie stoją w tym samym korku, co samochody. Po przebudowie to się zmieni. Ul. Krakowska stanie się miejscem przyjaznym pieszym, a pasażerowie MPK nie będą tracili czasu w korkach.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie przynajmniej dwóch koncepcji inwestycji
Pierwsza zakłada poszerzenie ulicy o dwa buspasy po obydwu stronach jezdni, wybudowanie chodników po obu stronach oraz utworzenie pasa zieleni, który oddzieli ulicę od domów.

Drugi wariant zakłada poszerzenie ulicy o buspas, który będzie znajdował się na środku jezdni, wybudowanie chodnika po obu stronach jezdni oraz pasów zieleni oddzielających ulicę od domów.

W każdym wariancie dodatkowo zostaną przebudowane zjazdy i dojścia do furtek. Do wykonawcy należy również zaprojektowanie nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni w miejscach, gdzie będzie to konieczne, w razie konieczności dostosowania geometryczno–wysokościowego skrzyżowania z podporządkowaną drogą gminną i/lub przebudowy skrzyżowania.

Zostanie także zaprojektowana przebudowa oświetlenia, przebudowa kolidującego uzbrojenia terenu oraz kanalizacji kablowej (w razie konieczności), nastąpi wydzielenie niezbędnego gruntu do realizacji zadania (o ile zajdzie taka konieczność) oraz budowa kanału technologicznego.

Przebudowa obejmie odcinek ul. Krakowskiej od wiaduktu aż do granicy z Krakowem.