Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk podpisali umowę na zaprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego w Gołuchowicach wzdłuż DW 953 od obwodnicy aż do centrum sołectwa. Zostanie on połączony z już istniejącą infrastrukturą pieszo-rowerową.

Dzisiaj na tym odcinku piesi korzystają z utwardzonego pobocza. Mieszkańcy Gołuchowic razem z Sołtys Anną Pyzik od dawna zgłaszali, że spacer wzdłuż DW 953 jest niebezpieczny. Po zrealizowaniu inwestycji w tym miejscu zostanie wybudowany szeroki na 3 metry ciąg pieszo-rowerowy wraz z odwodnieniem. Powstanie także oświetlenie uliczne, które poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ciąg pieszo-rowerowy będzie też stanowił dodatkową atrakcję dla wszystkich korzystających rekreacyjnie z infrastruktury rowerowej. Zadanie zostanie zrealizowane w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.