eSkawina to najszybszy i najłatwiejszy sposób komunikacji z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie. Aplikacja na smartfona nie tylko pozwala odbierać informacje zanim te pojawią się na stronie czy profilu Gminy Skawina na Facebooku ale też daje szansę na zgłaszanie usterek oraz awarii w przestrzeni publicznej. Razem zmieniajmy naszą gminę na lepsze! 

Zamiast dzwonić, wysyłać maile lub pisma o wiele szybszym sposobem na poinformowanie pracowników UMiG o problemie w okolicy jest aplikacja zainstalowana w smartfonie. eSkawina jest wygodna w obsłudze i intuicyjna. W niej znajdziesz powiadomienia najszybciej. A jeśli widzisz coś, co wymaga interwencji, zrób zdjęcie, opisz problem i wyślij. Zgłoszenie zostanie przekazane bezpośrednio odpowiedniemu wydziałowi, co przyśpieszy drogę do rozwiązywania problemu. Za pomocą aplikacji pracownik UMiG poinformuje mieszkańca o naprawie zgłoszonej przez niego usterki - zgłoszenie otrzymuje status widoczny dla wszystkich użytkowników.

Najwygodniejsze źródło informacji
To właśnie w eSkawinie w pierwszej kolejności będą pojawiały się najważniejsze i kluczowe informacje. Z aplikacji najszybciej dowiesz się o remontach, utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu, ale też otrzymasz informacje o programach i projektach realizowanych przez wydziały i jednostki gminne. Za pomocą aplikacji można sprawdzić jakość powietrza i poznać wydarzenia w okolicy. Żadnych fake newsów, informacje z pierwszej ręki, a to wszystko zamknięte w wygodnej aplikacji.

Jak pobrać?

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepie App Store lub Google Play. Aby korzystać z jej wszystkich funkcji za pierwszym razem należy wpisać uniwersalny 

kod weryfikacyjny Waaa1Z7v

Po jego wpisaniu aplikacja zapamięta konkretny telefon. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się rejestrować, podawać adresu mailowego i ustawiać hasła, które w przyszłości można zapomnieć. Wcześniejsza wersja aplikacji wymagała szczegółowej rejestracji z podaniem danych osobowych (głównie z numerem  PESEL) i wizyty z dowodem osobistym w Urzędzie lub skorzystania z usługi ePUAP na 3 poziomie dojrzałości. Przyjęcie takiego rozwiązania gwarantowało komunikację dwukierunkową i pełną kontrolę nad procesem zgłaszania komunikatu. Zaawansowany proces rejestracji powodował jednak, że wiele osób pomimo używania aplikacji w trybie anonimowym nie zdecydowało  się na rejestrację. Dlatego też, również pod wpływem wielu próśb od  mieszkańców, zdecydowaliśmy się na maksymalne uproszczenie procesu rejestracji. Zaimplementowaliśmy rozwiązanie związane z użytkownikiem uniwersalnym, zachowując jednocześnie wszystkie poprzednie możliwości. Osoby, które chcą prowadzić komunikację dwukierunkową zachęcamy do rejestracji szczegóły na stronie eSkawina

Pomóż nam dbać o porządek w gminie i reagować jeszcze szybciej. Bądź dobrze poinformowany i zawsze wiedz, co dzieje się w Twojej okolicy. Pobierz aplikację eSkawina!