AKTUALIZACJA 23.01

Informacja Burmistrza Norberta Rzepisko o braku energii elektrycznej:

"Na kilku obszarach Gminy Skawina nie ma prądu od ponad 50 godzin. To bardzo poważny problem, o którym doskonale wiemy. Wszystkie agregaty będące na naszym wyposażeniu zostały dostarczone tam, gdzie brak energii elektrycznej może zakończyć się zgonem. Każdy z Państwa potrzebuje prądu, lecz są domy, w których znajdują się mieszkańcy podłączeni do respiratora i to właśnie im w pierwszej kolejności należy zapewnić dostęp do energii elektrycznej.

Jestem w stałym, bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami Tauronu. W tym momencie w terenie pracuje 8 ekip, które systematycznie przywracają prąd + firmy zewnętrzne usuwające drzewa, które zniszczyły sieć. Pracują od piątku aż do teraz. Wszystkie ręce są na pokładzie. W niektórych miejscach uszkodzenia są bardzo dotkliwe, a ich naprawienie zajmie jeszcze trochę czasu. Dokładny, precyzyjny termin nie jest znany. Rozumiem Państwa niezadowolenie i obawy. Sam byłem pozbawiony prądu od piątku do niedzielnego popołudnia. Musimy czekać aż służby naprawią wszystkie awarie, oby nastąpiło to jak najszybciej".

---

Nocne intensywne opady śniegu spowodowały przerwy w dostawie prądu na terenie Gminy Skawina. 

Awarie dostawy prądu można zgłaszać na numer alarmowy pogotowia energetycznego: 991 lub numery infolinii dystrybutorów energii elektrycznej.

Awarie można zgłaszać również poprzez formularze dostępne na stronach internetowych.

Wszelkie wyłączenia i awarie można również sprawdzić na stronach internetowych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego, np. dla TAURON Dystrybucja S.A.: https://www.tauron-dystrybucja.pl/wylaczenia.

Kiedy należy skontaktować się z numerem 991?

  • gdy zauważysz uszkodzenia linii energetycznych, uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych (np. zerwane kłódki, uszkodzone zawiasy, otwarte drzwi do stacji transformatorowej)
  • gdy zauważysz, że nie ma prądu w Twojej dzielnicy/miejscowości
  • gdy zauważysz, że licznik działa nieprawidłowo i powoduje brak zasilania lub zagrożenie dla życia i mienia
  • wymieniałeś bezpiecznik przedlicznikowy i zerwałeś plombę

Uszkodzenia linii energetycznych, opierające się o nie drzewa, należy zgłaszać na numer alarmowy 991 oraz 112.

Służby nieustannie pracują by jak najszybciej usunąć występujące awarie oraz połamane drzewa i konary.