W dniu 13 stycznia br., pochodząca z Jaśkowic Pani Maria Kowalówka obchodziła setne urodziny. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.Jubilatka odebrała z rąk Burmistrza Norberta Rzepisko specjalne życzenia, kwiaty oraz upominki. Wraz z Burmistrzem Panią Marię odwiedziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pazdan.

Jak mówi rodzina, Pani Maria jest skarbnicą doświadczenia. W czasie okupacji,jako młoda dziewczyna przeżyła gehennę niewolniczej pracy w Niemczech, gdzie przez pięć lat pracowała dla niemieckiej rodziny. Przebywała również we Francji. Jubilatka jest rodowitą Jaśkowiczanką, matką siedmiorga dzieci. Pani Maria pomimo bagażu doświadczeń wciąż jest bardzo ciepłą, pogodną osobą i czerpie radość z życia.

Burmistrz Norbert Rzepisko przekazał również listy gratulacyjne od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz od Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity. Ponadto z  okazji tego szczególnego jubileuszu Burmistrz przekazał naszej Jubilatce list gratulacyjny, w którym m.in. napisał:


„…Jak chcą poeci „ważne są tylko te chwile, które jeszcze przed nami”, dlatego chciałbym życzyć Pani, żeby te ważne dni, które są jeszcze przed Panią, przepełnione były słońcemi pogodą oraz upływały w zdrowiu i pomyślności.…”.

W galerii zdjęć znajduje się zdjęcie wykonane pod koniec lat czterdziestych w Jaśkowicach. Pani Maria to pierwsza kobieta z lewej strony.


Źródło: USC