Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Cholewa wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Skawinie kom. Piotrem Solarzem serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy Skawina do udziału w debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się:

30 marca 2023 roku o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Grabiu.

Tematem głównym debaty będzie omówienie problemów i zagrożeń związanych z bezpieczeństwem na terenie miasta i gminy Skawina ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń w ruchu drogowym, związanych z niestosowaniem się do przepisów ruchu drogowego poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami mechanicznymi poruszającymi się po DW953 w miejscowości Grabie.

Celem spotkania będzie wspólne wypracowanie i zaplanowanie działań prewencyjnych Policji, dążących do wyeliminowania lub zminimalizowania występujących w tym zakresie zagrożeń. Podsumujemy także stan bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy, a także omówimy problemy społeczne występujące lokalnie, m.in. zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie!