Targi ekoCiepła były świetną okazją, aby porównać oferty dotyczące instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów gazowych i pelletowych. Dodatkowo można było skorzystać z bezpłatnych porad ekodoradców z Wydziału Ochrony Powietrza Referatu Efektywności Energetycznej.

Swoją wiedzą i doświadczeniem służył doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Wodnej w Krakowie, który informował mieszkańców o zasadach programu Czyste Powietrze, Mój Prąd oraz możliwościach skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

Na targach obecni byli również przedstawiciele firm: Viessmann, Nikla, SAS, MCE, OCHSNER oraz PGNiG. Przy wejściu na targi umiejscowiony był baner na temat działalności CEZ i mapa informująca o możliwościach przyłączenia do sieci MPEC na terenie Skawiny.

Ekodoradcy Wydziału Ochrony Powietrza Referatu Efektywności Energetycznej udzielali informacji na temat możliwości uzyskania dotacji na wymianę kotła z gminnej dotacji, wymianę kotła oraz  termomodernizację budynku w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Kilkoro mieszkańców podpisało petycje przeciw budowie drogi S7 przez Skawinę

Ponadto przy stoisku PGNiG mieszkańcy mogli zasięgnąć porady eksperta od instalacji grzewczych i uzyskać dodatkowe dofinansowanie do zakupu kotła gazowego. PGNiG służyło także pomocą w sprawach związanych z projektem, przyłączem gazowym i zmianą taryfy.

Źródło: OP