Benefis Naszej Rodziny – podsumowanie kampanii

19 kwietnia w budynku ratusza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie wręczono nagrody dla uczestników 2 edycji kampanii społecznej „Benefis Naszej Rodziny 2.0”. Honorowy patronat objął burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko.

W 2022 roku Gmina Skawina wzięła udział w 2 kampanii społecznej „Benefis Naszej Rodziny 2.0”,której organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych
„Solny Gwarek” z Wieliczki. W kampanii wzięły udział Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 6 w Skawinie oraz ZPO w Kopance. Głównym celem kampanii było skupienie aktywności gmin
i szkół w Małopolsce na trosce o rodzinę jako fundamencie ładu społecznego, wzmacnianie więzi, pogłębianie relacji, wzmacnianie wartości rodzinnych. Kampania polegała na propagowaniu w małopolskich rodzinach celebrowania własnej wyjątkowości poprzez wprowadzenie do kalendarza uroczystości rodzinnych takich jak rocznice, chrzciny, imieniny mamy, taty, urodziny dzieci. Benefis Naszej rodziny to dzień, kiedy jesteśmy razem, dzień kiedy całą rodzina świętuje swoją oryginalność.

- Rodzina jest najważniejsza, w której budujemy wspólną jedność, kreujemy system wartości, a także wzmacniamy zwyczaje i tradycje. To rodzina kształtuje zachowanie
i przygotowuje do udziału w życiu społecznym – powiedział pan burmistrz Norbert Rzepisko.

Jednym z elementów akcji, był konkurs dla rodzin, na najciekawszy i najwartościowszy rodzinny benefis. Do konkursu organizowanego w ramach kampanii, obejmującego swoim zasięgiem województwo małopolskie zgłosiło się 5 rodzin z gminy Skawina.
W wyniku przeprowadzonego konkursu przyznano:
II Miejsce: “Rodzina Lanckorońskich” – SP Nr 6,
V miejsce: “Szczęśliwa czwórka” – ZSO Kopanka
V miejsce“Rodzina Guciów” – ZSO Kopanka
oraz wyróżnienia dla “Rodziny Sikorów” – ZSO Kopanka oraz “Drużyny DOV” - z SP Nr 4 w Skawinie

Burmistrz Miasta i Gminy pan Norbert Rzepisko, Pierwszy Zastępca pan Witold Grabiec, a także Zastępca Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Skawinie Pani Monika Kozak
i Małgorzata Kopeć Główny Specjalista Rozwoju Usług Społecznych wręczyli nagrody uczestnikom, a także podziękowania koordynatorom kampanii na terenie szkół.

Był uśmiech, radość i łzy szczęścia.
Wszystkim życzymy, aby w niedalekiej przyszłości kampania społeczna stała się rodzinnym rytuałem rozpowszechnionym w każdym polskim domu.
Gratulujemy zwycięzcom.

Źródło: UMiG