Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy generują zapotrzebowanie na nowe kwalifikacje i kompetencje zawodowe. Sytuacja zawodowa zmusza nas do ciągłego uczenia się, podnoszenia, zmiany lub uzyskania nowych kwalifikacji. Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się rynku pracy przygotował dla swoich klientów ofertę szkoleń.

Szkolenia finansowane ze środków Funduszu Pracy dla osób bezrobotnych organizowane są w formie szkoleń grupowych lub indywidualnych. Tematyka szkoleń grupowych przygotowywana jest na podstawie wpływających do urzędu deklaracji osób uprawnionych oraz rozeznania rynku pracy. W ramach szkoleń grupowych w I półroczu 2023 roku Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego planuje organizację szkoleń finansowanych ze środków Funduszu Pracy w następującej tematyce:
  • Vademecum przedsiębiorczości – jest to szkolenie przeznaczone dla osób ubiegających się o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
  • Prawo jazdy kat. C, E do C
  • Kwalifikacja wstępna przyspieszona dla kierowców wykonujących transport drogowy w zakresie prawa jazdy kategorii C – przewóz rzeczy
  • Finanse, księgowość, kadry i płace z obsługą programów księgowych

Natomiast szkolenia indywidualne przeznaczone są dla osób bezrobotnych i uprawnionych, które wymagają indywidualnego podejścia oraz mają określone zainteresowania i własny pomysł na rozwój swojej kariery zawodowej, a w związku z tym chcą uzyskać nowe kwalifikacje lub umiejętności, a także rozwinąć już posiadaną wiedzę.

Forma ta realizowana jest na zgłoszenie klienta, który wskazuje konkretny temat szkolenia. Osoby zainteresowane w/w szkoleniem proszone są o złożenie „Deklaracji w sprawie podnoszenia kwalifikacji zawodowych i kompetencyjnych”. Adekwatny wybór tematyki szkolenia jest niezwykle istotny zarówno ze względu na predyspozycje zawodowe osób zainteresowanych jak i wymogi współczesnego rynku pracy. Osoby bezrobotne, które mają problem z umiejętnym doborem obszarów wymagających uzupełnienia lub doskonalenia własnych umiejętności lub kwalifikacji zawodowych zachęcamy do spotkań z doradcami zawodowymi. W czasie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym będą Państwo mieli możliwość nie tylko doboru optymalnego szkolenia, ale także zaplanowania Indywidualnego Planu Działania – by jak najbardziej efektywnie i stabilnie powrócić na rynek pracy.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Pracy w filii w Skawinie ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina, tel.: (12) 276 16 93, adres e-mail: filia_skawina@uppk.pl.