Po trzyletniej przerwie, w kwietniu 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie odbył się już po raz siódmy finał Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki”.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, doskonalenie sprawności stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach praktycznych oraz budzenie współzawodnictwa u uczniów.

Jak co roku konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego i finału, do którego zakwalifikowało się 31 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Skawina. Zmagania konkursowe odbywały w dwóch kategoriach - klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Za swoje zmagania każdy uczestnik finału otrzymał nagrodę - upominek i drobny poczęstunek.

1. Wyniki konkursu w kategorii klas V-VI:

Tytuł „Mistrza Matematyki” w kategorii klas V–VI zdobyła: Lena Butyn – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
II miejsce - Bartosz Kwaśniak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
III miejsce Bartłomiej Aleksandrowicz – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie

Wyróżnienia otrzymali:

Mikołaj Pytel – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
Adrian Lepiarz - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie

2. Wyniki konkursu w kategorii klas VII-VIII:

Tytuł „Mistrza Matematyki” w kategorii klas VII –VIII zdobyła: Aleksandra Szopa – uczennica Szkoły Podstawowej w Zelczynie
II miejsce - Sebastian Pietrzyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
III miejsce - Sebastian Kraczek – uczeń Szkoły Podstawowej w Radziszowie

Wyróżnienie otrzymała: Anna Zajda – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance