Pod hasłem „Wyprawa dla Franka” rowerzyści zawitali dziś do Skawiny. Uczestników wyprawy witał zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Witold Grabiec. Przekazano skawińskie pakiety na licytacje. Nie zabrakło również ciepłych słów wsparcia i uznania dla organizatorów akcji.

To właśnie dzisiaj rozpoczęła się rowerowa wyprawa. Trzech rowerzystów przejedzie ponad 4 tysiące kilometrów, żeby uzbierać pieniądze, a przede wszystkim rozpowszechnić akcję pomocową dla chorego Franka Foremnego z Głogoczowa (Gmina Myślenice). Uzbierane pieniądze pozwolą na leczenie w Hiszpani. Trwa również zbiórka w Internecie, a w akcji strażackiej „Foto Ramka dla Franka” bierze już udział 830 jednostek strażackich.

Wyprawa wystartowała z Konar (Gmina Mogilany). Skawina była jednym z pierwszych przystanków. Rowerzyści chcą dotrzeć do katedry w Santiago de Compostela. Przewidywane zakończenie wyprawy to 24 czerwca.

Życzymy szerokości i powodzenia.