Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej świętował w minionym tygodniu 50-lecie działalności w nowym budynku. Gratulacje, przemówienia, poświęcenie rozbudowanej świetlicy i w końcu te najważniejsze czyli występy uczniów przygotowywane wiele tygodni, by uświetnić jubileusz szkoły - złoty jubileusz.

Msza święta w kościele parafialnym w Woli Radziszowskiej zainaugurowała uroczystości, które kontynuowane były w szkole. Uczniowie i grono pedagogiczne ZPO w Woli Radziszowskiej wspólnym wysiłkiem sprawili, że uroczystość na długo pozostanie w pamięci gości. Wraz z dyrektor Haliną Twardosz Złoty jubileusz świętowali zaproszeni goście, m.in.: Ryszard Pagacz wicewojewoda Województwa Małopolskiego, Arkadiusz Wrzoszczyk wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Krzysztof Gębala radny Powiatu Krakowskiego, Norbert Rzepisko burmistrza Skawiny wraz z zastępcą Wolaninem Witoldem Grabcem, Magdalena Tylek dyrektor Centrum Usług Wspólnych, radni Rady Miejskiej w Skawinie,  dyrektorzy placówek edukacyjnych oraz emerytowani pracownicy szkoły.

- Złoty jubileusz to doskonała okazja, by podzielić się z Państwem dobrą wiadomością - już niedługo w ramach Programu OLIMPIA szkoła zyska nowoczesną salę gimnastyczną. Wartość dofinansowania, które pozyskaliśmy wynosi 2 761 200 zł. Dziękuję za wsparcie i zrozumienie potrzeb o których mówiliśmy na spotkaniach wiceministrowi  Sportu i Turystyki Jackowi Osuchowi  - mówił burmistrz Norbert Rzepisko.

- Dziękuję również za pomoc i zaangażowanie wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Ryszardowi Majdzikowi. Gratuluję uczniom i gronu pedagogicznemu przygotowania przepięknej części artystycznej i dziękuję Wam drodzy Rodzice, że jesteście blisko szkoły, swoich dzieci, tworząc świetnie funkcjonującą lokalną społeczność! - dodał.

Obchody 50.lecia ZPO w Woli Radziszowskiej zostały objęte honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.