Nagrodziliśmy 21 najzdolniejszych uczniów, startujących w roku szkolnym 2022/2023 w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych w których osiągnęli pierwsze sukcesy. W środę, 28 czerwca, z uczennicami i uczniami oraz dyrektorami szkół, spotkali się w ratuszu, burmistrz Norbert Rzepisko oraz z-ca burmistrza Witold Grabiec.

Nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych lub współorganizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i zawodów sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych sukcesów - gratuluję! Myślę, że Wasi Rodzice muszą być bardzo dumni i jednocześnie wdzięczni, że takich emocji mogą doświadczyć. Dziękuję Wam serdecznie, że właśnie tak reprezentujecie naszą gminę! Życzę Wam, byście zawsze mieli głód wiedzy i sukcesu, ale też radość z osiągania wielkich rzeczy. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się jeszcze zobaczyć. - powiedział burmistrz Rzepisko.

W tym roku nagrody otrzymają również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy uzyskają podczas egzaminu ósmoklasisty wynik na poziomie co najmniej 91% - wyniki egzaminów poznamy w poniedziałek 3 lipca. Ponadto uczniowie klas VII szkół podstawowych, którzy w II okresie roku szkolnego 2022/2023 uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów co najmniej 5,30 otrzymają stypendium naukowe Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Stypendia zostaną wypłacane od września 2023 r.

Serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za reprezentowanie Gminy Skawina w Polsce i na świecie!

Źródło: CUW/BB