W ostatnią środę ( 21 czerwca) odbył się koncert jubileuszowy Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie. Wydarzenie to było punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu 10-lecia szkoły, która została powołana do życia Uchwałą Rady Miejskiej w Skawinie NR XXXII/392/13 z dnia 19 czerwca 2013 r.

Koncert jubileuszowy zorganizowany został w auli im. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, ponieważ sala kameralna Szkoły Muzycznej nie była w stanie pomieścić takiej ilości gości, absolwentów, rodziców i sympatyków szkoły. Podczas części oficjalnej poprowadzonej przez dyrektora szkoły - Konrada Szotę, odczytany został list gratulacyjny Wojewody Małopolskiego - Łukasza Kmity. następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy - Norbert Rzepisko, który przypomniał wkład burmistrza i samorządowców, którzy przed dekadą doprowadzili do powstania Szkoły muzycznej I Stopnia w Skawinie.

Po części oficjalnej zaprezentowali się najzdolniejsi soliści szkoły muzycznej, zarówno wśród obecnych uczniów jak i absolwentów. Po występach solistów przyszedł czas na występy zespołów kameralnych, wystąpili: Big Band, Fivełapki Trio, Perpian i Patałachy. Wśród wykonywanych utworów usłyszeć można było zarówno muzykę klasyczną, rockową jak i motywy z filmów i kreskówek.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się orkiestra szkoły muzycznej, w skład której wchodzą uczniowie od 4 klasy cyklu sześcioletniego, absolwenci i nauczyciele. Koncert rozpoczął się od poloneza Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz. Potem orkiestra zabrała słuchaczy w podróż po Europie, podczas której usłyszeć można było m.in. utwory Antonína Dvořáka czy Edvarda Griega. Podczas trwającego godzinę koncertu orkiestry szkolnej usłyszeć można było również muzykę filmową, rozrywkową i motywy muzyczne z gier komputerowych.

Wszystkim artystom, nauczycielom i Dyrekcji gratulujemy wspaniałego koncertu jubileuszowego i powtarzając słowa Burmistrza Norberta Rzepisko: życzymy Wam kolejnych tak wspaniałych jubileuszy!

Źródlo: PSW