Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowej Rady Powiatu Krakowskiego. Zgłoś się! Bądź głosem swojego pokolenia i miej realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawach ważnych dla młodzieży.

• Czym jest i czym zajmuje się Młodzieżowa Rada Powiatu Krakowskiego?

Młodzieżowa Rada funkcjonuje jako organ kolegialny, ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla organów Samorządu Powiatu Krakowskiego. Opiniuje projekty uchwał dotyczące młodzieży, podejmuje działania na rzecz młodzieży, w szczególności w zakresie edukacji obywatelskiej oraz bierze udział w opracowaniu działań strategicznych powiatu na rzecz młodzieży oraz monitoruje ich realizację.

• Kto może kandydować?

Prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze) ma osoba ucząca się, która w ostatnim dniu głosowania ukończyła 15 lat i nie ukończyła 18 roku życia, zamieszkała na terenie powiatu krakowskiego oraz która nie została skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, a także nie została ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.

Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ

Starostwo Powiatowe w Krakowie