Sezon w Klubie Radziszowianka Radziszów był pełen emocji, zmian i nowych wyzwań dla drużyny seniorów, kobiecej drużyny seniorek oraz Akademii Piłkarskiej. Po udanym sezonie 2021/2022, w którym pierwsza drużyna wygrała baraże z zespołem Złomex Branice i awansowała do IV ligi, klub rozpoczął nową przygodę na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Początek sezonu w czwartej lidze był dla drużyny seniorów obiecujący. Po dwóch wygranych i remisie wszyscy byli pełni optymizmu. Niestety, kolejne mecze nie potoczyły się po myśli, co spowodowało, że rundę jesienną klub zakończył w dolnej części tabeli. Sytuacja ta wymagała podjęcia odpowiednich działań.

Pod koniec rundy jesiennej dokonano zmiany na stanowisku trenera. Romana Skowronka zastąpił Marcin Gędłek, który objął stery drużyny i wprowadził nowe spojrzenie na jej działanie. W przerwie zimowej do zespołu dołączyło również kilku nowych zawodników. Przed przebudowaną drużyny został postawiony jasny cel na drugą część sezonu - utrzymanie się w IV lidze!

Runda wiosenna przyniosła znaczną poprawę wyników. Radziszowianka Radziszów przegrała jedynie sześć spotkań i obecnie po 33 kolejkach drużyna plasuje się na 16 miejscu, jednak cały czas „trzyma kontakt” z drużynami, które są wyżej w tabeli. Niestety w sobotę 17 czerwca klub przegrał wyjazdowe spotkanie z MKS Kalwarianka (4:2). Gdyby wynik był korzystny dla drużyny mogliby już myśleć o nowym sezonie w IV lidze. Decydującym meczem będzie ostatni turniej rundy wiosennej z Wiślanami Jaśkowice, który odbędzie się 25 czerwca o godzinie 16:00 na stadionie Radziszowianki Radziszów.  To ogromne wyzwanie dla całego klubu, jednak są przekonani, że zakończy się ono sukcesem!

Warto również wspomnieć o drużynie kobiecej, która aktualnie rywalizuje w IV lidze. Po zakończonym już sezonie zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, ustępując jedynie drużynom Wisły Kraków oraz Wawelu Kraków. W przyszłym sezonie zawodniczki z pewnością będą dążyć do awansu do III ligi i kontynuowania swojego rozwoju.

Sukcesy odnosi również Akademia Piłkarska Radziszowianki. Obecnie trenuje w niej blisko 300 młodych piłkarzy - zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Drużyna młodzików Starszych gra obecnie w II lidze wojewódzkiej, a drużyna młodzików młodszych w I lidze okręgowej. Pozostałe drużyny Akademii rywalizują z powodzeniem na różnych szczeblach ligowych prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Klub stawia na rozwój Akademii i kontynuację szkolenia młodych talentów.

Oprócz rywalizacji w ligach, w ostatnim sezonie klub zorganizował też wiele dodatkowych wydarzeń. Obozy piłkarskie, dzień dziecka, półkolonie zimowe i letnie oraz fantastyczne turnieje piłkarskie, które stanowiły dodatkowe atrakcje dla swoich zawodników, kibiców i sympatyków klubu. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne wydarzenia, które będą budowały więź ze społecznością lokalną.

Marzeniem klubu jest również rozwój infrastruktury. W planach jest wybudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz powiększenie obecnego boiska z nawierzchnią naturalną. Takie inwestycje pozwolą na jeszcze lepsze warunki treningowe i rozgrywkowe co wpłynie na dalszy rozwój zawodników.

Sezon 2022/2023 był czasem pełnym zmian, wyzwań i sukcesów. Drużyna seniorów walczy o utrzymanie w IV lidze, drużyna kobieca dąży do awansu do III ligi, a Akademia Piłkarska stale się rozwija, przynosząc wiele sukcesów na różnych szczeblach.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Źródło: RR\PSW