Konferencją „Samorząd dla Przedsiębiorcy” w Krakowskim Parku Technologicznym zakończył się projekt „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. W ostatnim tygodniu maja Tomasz Ożóg z-ca burmistrza Skawiny odebrał certyfikat potwierdzający udział naszej gminy w projekcie. Efektem są wiedza i wyższe standardy współpracy z przedsiębiorcami.

Liderem projektu „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce” było Województwo Małopolskie a partnerem Krakowski Park Technologiczny. Jego celem było podniesienie jakości usług świadczonych na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w regionie. Konferencja była okazją do wręczanie certyfikatów, spotkania oraz prezentacji podsumowania trzech lat realizacji projektu w Małopolsce.

- Kluczowe w procesie budowania relacji z inwestorami są doradztwo i prezentacja posiadanej przez gminę oferty inwestycyjnej. To staramy się robić, pokazując otwartość

– mówi Tomasz Ożóg z-za burmistrza Skawiny.

- Podczas spotkań z nowymi inwestorami poznajemy się. Rodzaj firm, które lokują u nas swój kapitał  ma dla nas ogromne znaczenie. Zwracamy uwagę na środowiskową odpowiedzialność i troskę o zrównoważony rozwój. Zachęcamy do inwestowania w naszej gminie podmioty, które w swoich inwestycjach wprowadzają rozwiązania  prośrodowiskowe z obszaru BZI* Takie podmioty zachęcamy do inwestowania w naszej gminie.

- dodaje

*Rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury (BZI) Te elementy w zurbanizowanych terenach wprowadzane są w celu zagospodarowania wód opadowych i ograniczenia skutków oddziaływania intensywnych opadów oraz poprawy mikroklimatu i klimatu lokalnego na obszarze zurbanizowanym. Błękitno-zielona infrastruktura (BZI) jest to wielofunkcyjna sieć terenów pokrytych roślinnością lub wodą oraz rozwiązań bazujących na funkcjach przyrodniczych (NBS – nature based solutions), zaprojektowana i zarządzana w sposób mający zapewnić szeroki zakres świadczeń przyrodniczych. BZI służy adaptacji do zmian klimatu poprzez zatrzymanie wody deszczowej w miejscu opadu, zmniejszenie skutków suszy, łagodzenie klimatu lokalnego, zmniejszenie zjawiska miejskiej wyspy ciepła. Wpływa także korzystnie na jakość powietrza atmosferycznego. Przynosi szereg korzyści społecznych (miejsca wypoczynku i estetyka przestrzeni publicznych) i ekonomicznych (zmniejszenie kosztów związanych z budową i zarządzaniem infrastrukturą techniczną).

Jakość usług w Gminie Skawina systematycznie wzrasta. Inwestor zainteresowany lokowaniem swojego kapitału u nas może liczyć na asystę w niezbędnych procedurach administracyjnych i prawnych na poziomie jednostek samorządu terytorialnego. Ale nie tylko,  współpracujemy również z podmiotami zaangażowanymi w obsługę inwestora na szczeblu ponadgminnym.  Inwestorzy, którzy są obecni w Specjalnej Strefie Ekonomicznej czyli w Krakowskim Parku Technologicznym również w Skawinie mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie.

Projekt jest realizowany przez Krakowski Park Technologiczny oraz Województwo Małopolskie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Wartość projektu to ponad 2 mln zł.

Źródło: PSW