W dniach 10-11 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Dzieci w Inline Alpine w szwajcarskich miejscowościach Hergiswil i Beckenried. Reprezentacja Polski osiągnęła znaczące sukcesy, zdobywając łącznie siedem medali, cztery z nich padły łupem skawińskich stypendystów.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie. Patryk Kapała z klubu KS KN Lider Kraków został Mistrzem Europy, zdobywając złoty medal. Brajan Goryl z klubu Skimka Say Sport sięgnął po srebrny medal. Na szwajcarskiej ziemi po raz pierwszy zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W kategorii dziewcząt, Zofia Krzywoń (Skimka Say Sport) uplasowała się na 18 pozycji. W rywalizacji chłopców, Mateusz Kapała (KS KN Lider Kraków) zakończył przejazdy na 7 pozycji a Dariusz Kamecki (Skimka Say Sport) na 10 miejscu.

Drugiego dnia zawodów, w konkurencji slalom, Mistrzem Europy został Brajan Goryl, a Patryk Kapała zdobył srebrny medal. Chłopcy rozdzieli między sobą sprawiedliwie najcenniejsze kruszce a kibice mogli wysłuchać po raz drugi Hymnu Narodowego Polski. Trzecie miejsce podczas obydwu dni trafiało do reprezentanta Niemiec. Dobrze spisał się również Dariusz Kamecki, który awansował w drugim przejedzie na siódmą pozycję a Mateusz Kapała zakończył zawody na 10 miejscu. W kategorii dziewcząt Zofia Krzywoń uplasowała się na 17 pozycji.