Bezpieczna, przyjazna mieszkańcom, dzieciom, rodzicom i rowerzystom – to nasza propozycja nowej ul. Szkolnej i ul. Wspólnej (odcinek od skrzyżowania z ul. Szkolną do ul. Wytrzyszczek) w Radziszowie. Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją projektową w poniedziałek 10 lipca oraz środę 12 lipca w godz.: 15:00-18:00 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie (I piętro). Pracownicy urzędu oraz projektant odpowiedzą na Państwa pytania – zapraszamy.

Jest to pierwsza wersja  koncepcji przebudowy ulicy Szkolnej i budowy ul. Wspólnej w Radziszowie. Prezentowana koncepcja jest zgodna z wizją ulicy Szkolnej, która została zdefiniowana podczas warsztatów. Kierunek zmian w obszarze Szkoły Podstawowej został następnie zaakceptowany przez zebranie wiejskie w Radziszowie. Na podstawie tej wizji projektant opracował szczegółową koncepcję przebudowy.

- Celem proponowanych zmian jest radykalna poprawa bezpieczeństwa uczniów docierających do szkoły pieszo, na rowerze lub innymi UTO (urządzeniami transportu osobistego). Chcemy przekształcić tą drogę w przyjazną i bezpieczną. Ulica Szkolna ma być przede wszystkim przestrzenią, po której bez obaw mogą poruszać się dzieci. Zwłaszcza w godzinach porannego szczytu, kiedy dzieci docierają do szkoły - mówi Tomasz Ożóg z-ca burmistrza Skawiny.

Na podstawie rozwiązań wypracowanych podczas warsztatów prowadzonych wspólnie z mieszkańcami Sołectwa Radziszów, ogłosiliśmy przetarg na dokumentację projektową, wybrany został projektant dla zadania pn.: „Budowa, rozbudowa drogi gminnej 601124K ul. Szkolna i drogi gminnej niepublicznej dz. nr 555 ul. Wspólnej do włączenia z drogą powiatową 2173K ul. Wytrzyszczek w m. Radziszów”. Zapraszamy do zapoznania się z efektami tej pracy. Teraz czas na pokazanie mieszkańcom efektów tych pracy. Warto się umówić – tu otrzymacie informacje z pierwszej ręki.

Aby usprawnić Państwu możliwość zapoznania się i skrócić czas oczekiwania, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia dogodnej godziny, tel.: 12 277 00 10. Projekt będzie wyłożony w sali na I piętrze w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie:

•  10 lipca 2023 r. /poniedziałek/  w godz.: 15:00 - 18:00'
  •  12 lipca 2023 /środa/ w godz.: 15:00 - 18:00

Uwagi do projektu można składać od dnia 1 lipca do dnia 14.07.2023 r. /piątek - urząd jest czynny w godz.: 7:30 - 14:30/ w formie papierowej na dziennik podawczy lub w formie elektronicznej na adres urzad@gminaskawina.pl z podaniem:
  •     imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej
  •     adresu zamieszkania albo siedziby
  •     oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.
Proponowane zmiany obejmują m.in.:
  • wprowadzenie jednokierunkowej ul. Szkolnej  w układzie ul. Szkolna  - ul. Wspólna - ul. Wytrzyszczek/Rynek
  • przeniesie miejsc parkingowych sprzed Dworu za budynek szkoły
  • utworzenie placu wejściowego przed Dworem w formie poszerzenia jezdni z zielenią i elementami zabezpieczającymi wyjście z dworu
  • utworzenie zatoki K&R wraz z bezpiecznym dojściem do szkoły
  • koncepcja obejmuje także rozwiązania związane z retencją wody i zabezpieczeniem przed gwałtownym i nagłym spływem wody.

Poniżej w załączeniu znajdują się projekty.

Źródło: IN