Ogrom rewelacyjnych wiadomości o przyznanych dofinansowaniach w naszej Gminie ciąg dalszy. Dzisiaj poznaliśmy wyniki Programu Sportowa Polska ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Skawina uzyskała dofinansowanie na modernizację stadionu lekkoatletycznego, który wchodzi w skład ponad 4 hektarowego kompleksu Stadionu Miejskiego w Skawinie.

To jak istotne jest inwestowanie w infrastrukturę sportową pokazuje liczba sportowych adeptów, istniejących klubów, ale także wydarzeń sportowych organizowanych w naszej gminie. W maju br. informowaliśmy o rozpoczęciu prac w części głównej stadionu miejskiego TUTAJ

Kolejny etap to modernizacja i wyposażenie stadionu w niezbędne urządzenia lekkoatletyczne. W ramach przedsięwzięcia powstanie:

• bieżnia okólna, prosta, do skoku w dal,
  • rozbieg do skoku wzwyż, skoku o tyczce,
  • rzutnia do pchnięcia kulą.

Zaprojektowane obiekty spełniają wymagania stawiane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, dzięki czemu będzie możliwe przeprowadzanie na nich zawodów sportowych o charakterze ponadlokalnym. Planowana inwestycja jest częścią rozbudowy i modernizacji Stadionu Miejskiego w Skawinie dofinansowanego ze środków Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Stadion miejski zyska nową przestrzeń, ale przede wszystkim nastąpi istotna poprawa stanu technicznego obiektu, co w przyszłości pozwoli na poszerzenie zakresu użytkowego o nowe dyscypliny lekkoatletyczne.

- To, że już niedługo będą mogły się odbywać zawody o randze wojewódzkiej nie jest już sferą marzeń, ale realnie założonym celem, do którego dążymy. Skawińska młodzież niejednokrotnie zachwycała wynikami i zdobytymi nagrodami w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Mam nadzieję, że nowe oblicze Stadionu Miejskiego w Skawinie, przyciągnie jeszcze więcej chętnych, zapalonych sportowców, którzy będą mogli trenować w takich warunkach, jakich wszyscy sobie życzymy.  Myślę, że profesjonalnie przygotowanie boiska stanie się bazą treningową wielu pokoleń oraz miejscem krzewienia kultury sportowej wielu dziedzin - mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Gratulujemy także Ludowemu Klubowi Sportowemu „Wiślanie” Jaśkowice, który pozyskał 6 milionów złotych na rozbudowę kompleksu sportowego Milenium Skawina/Wiślanie Jaśkowice.

Uzyskane wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoli na zmniejszenie wkładu własnego realizowanego zadania. Zgodnie z umową Stadion Miejski ma być oddany do użytku z początkiem czerwca 2024 r. O postępie prac związanych z modernizacją skawińskiego obiektu będziemy informować na bieżąco, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook’u.

Zadanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki

Źródło: RS/IN