Nasza gmina otrzymała ponad 17 milionów zł dodatkowych środków finansowych w ramach rządowego wsparcia dla samorządów. Środki te zostaną przeznaczone na działania oświatowe, wkład własny w zadaniach inwestycyjnych, bieżące utrzymanie infrastruktury i uzupełnienie środków na bieżące działania gminy.

Dotarła do nas ważna informacja dotycząca zapowiadanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na wsparcie samorządów.

Wielokrotnie podkreślałem, że zmiany w ordynacji podatkowej spowodowały uszczuplenia dochodów JST, co w zestawieniu ze wzrostem kosztów funkcjonowania wpływa niekorzystnie na kondycję finansową gmin. Rząd zrealizował swoje obietnice i przekazał środki uzupełniające budżety gmin, w przypadku Skawiny to kwota 17 505 785 zł - mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Te pieniądze pozwolą zrealizować plany i kontynuować prowadzone działania na dotychczasowym poziomie. Środki te zostaną przeznaczona na uzupełnienie wzrastających wydatków związanych z oświatą, pokrycie różnicy wzrostu wydatków bieżących i uzupełnienie środków na bieżące działania gminy, a także wkład gminy do wydatków inwestycyjnych.

Źródło: BB