Polska edycja Akcji Sprzątanie świata obchodzi w tym roku swój okrągły, 30. jubileusz. Do tej pory w Akcji udział wzięło ponad 23 miliony uczestników, którzy wraz z koordynującą Akcję Fundacją Nasza Ziemia, zebrali ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Jaki będzie wynik tegorocznych działań? Dowiemy się w trzeci weekend września, podczas Wielkiego Finału, w którym udział może wziąć każdy, komu bliska jest troska o naturę. 


Wsparcie zapowiedziało już ponad 2 tysiące grup z całego kraju, w tym szkoły, przedszkola, wolontariaty pracownicze, harcerze, gwiazdy oraz 30 Ambasad z Honorowym Patronem Akcji Ambasadorem Australii na czele.

Nie może zabrakną i nas! Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska i wspólnego promowania idei nieśmiecenia. Każda zarejestrowana akcja zostanie uwzględniona w oficjalnym wyniku 30. Akcji Sprzątanie świata. Każdy posprząta kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę! Dopisz swój wynik!

Wszystkich uczestników zapraszamy do rejestracji na stronie Fundacji Nasza Ziemia TUTAJ.

Wydział Ochrony Środowiska również serdecznie zaprasza do uczestnictwa w 30. Akcji Sprzątania świata!

Zainteresowanych wzięciem udziału w akcji zapraszamy po odbiór rękawiczek i worków do Wydziału Ochrony Środowiska, ul. Rynek 14, pok. 2., tel. 12 277-01-08.

Prosimy o informację drogą mailową na adres a.chmielarczyk@gminaskawina.pl w sprawie terminu akcji, miejsca sprzątania oraz lokalizacji złożonych odpadów, które zostaną przez nas odebrane.


Źródło: Fundacja Nasza Ziemia/OŚ