W niedzielę 10 września, już po raz siódmy spotkaliśmy się w skawińskim Parku Miejskim aby wspólnie świętować z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych.

23 organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, na przygotowanych przez siebie stanowiskach przedstawiły swoje działania i zaprosiły do wspólnych aktywności. Tradycyjnie, jak co roku, można było też wziąć udział w grze stanowiskowej, która pozwoliła dowiedzieć się jak najwięcej o naszych NGO i wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez organizacje, Gminę Skawina oraz sponsorów. Uczestnicy gry stanowiskowej mieli do wyboru i do pokonania dwie ścieżki: żółtą i granatową, wykonując zadania na poszczególnych stoiskach, zbierali pieczątki od organizacji. Tylko zebranie wszystkich pieczątek uprawniało do oddania kuponu i wzięcia udziału w trzech losowaniach nagród.

Co czekało na Was w tym roku: koncerty, warsztaty, konkursy, rebusy, quizy, treningi piłki nożnej, plenery malarskie, namiot kreatywności i gamingu, pokazy i kursy pierwszej pomocy, wozy strażackie, hamakowanie, wioska indiańska, eksperymenty naukowe, rekonstrukcje historyczne, strzelnica, i wiele, wiele innych!

Równolegle do tego co działo się na stanowiskach poszczególnych organizacji wiele aktywności odbywało się również na scenie: koncert pieśni ludowych zespołu „Brandysowe Róże” – Stowarzyszenia Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi, eksperymenty naukowe na wesoło z Fundacją „Wyobraź sobie”, debata związana z funkcjonowaniem NGO z udziałem trzech organizacji: Stowarzyszenia „Równa Szansa”, Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” oraz Stowarzyszenie z Wielkich Dróg. Następnie można było podziwiać spektakl: "Księga rodzaju ciąg dalszy." w wykonaniu Fundacji Środowiskowy Dom Samopomocy, koncert Orkiestry Stowarzyszenia inicjatyw Kulturalnych Sygnał z Radziszowa, która zaprezentowała repertuar złożony z popularnych utworów muzyki rozrywkowej. Ostatnim z wydarzeń odbywających się na scenie były piosenki i pląsy harcerskie – czyli zabawy animacyjne z Związkiem Harcerstwa Polskiego ze Skawiny.

W tym roku byli z nami:

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Źródło: PSW