Środek tygodnia upływał w Skawinie pod hasłem Krakow Metropolian Area of Business, czyli jednego z cyklu spotkań informacyjno – doradczych organizowanych dla przedsiębiorców w ramach Metropolii Krakowskiej. Środowe spotkanie odbyło się na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

Nie od dziś wiadomo, że Gmina Skawina to nie tylko ochrona środowiska, mobilność czy edukacja. To również 3 nowoczesne strefy gospodarcze o łącznej powierzchni niemal 290 ha i ponad 4600 podmiotów gospodarczych z gałęzi handlu, budownictwa, przemysłu, logistyki, działalności naukowej i technicznej. Wielość podmiotów gospodarczych jest motorem wprowadzanych rozwiązań komunikacyjnych i mobilnościowych. Kolejne cykliczne spotkanie z przedsiębiorcami jest również okazją do zapoznania się bieżącą działalnością i kierunkami rozwoju Gminy.    

- Od lat praktykujemy cykliczne spotkania z przedsiębiorcami. Spotkania networkingowe niejednokrotnie skutkowały wieloma przyjaźniami, jak i kontraktami w biznesie. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie – powiedział Norbert Rzepisko. 

W wydarzeniu wzięło udział niemal 30 przedsiębiorców, którzy mogli poznać nowe instrumenty finansowe wspierające zrównoważony rozwój i bieżące informacjeo kierunkach rozwoju Gminy Skawina. Spotkanie przedsiębiorców z przedsiębiorcami ma na celu wymianę doświadczeń, pozyskanie nowych partnerów biznesowych i nie tylko. To również poznanie lokalnego rynku, potrzeb i wspólna troska o rozwój Gminy – powiedział Tomasz Ożóg – II – zastępca burmistrza. Spotkanie zorganizowane przy współudziale Banku Gospodarstwa Krajowego Region Małopolski, Centrum Innowacji Programu Erasmus +InnHub Kraków, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie.Źródło: BB/SMK