W imieniu Gminy Skawina, burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na modernizację drogi gminnej 601081K w Polance Hallera. Realizacja zadania potrwa 5 miesięcy.


Zadanie polega na wymianie pełnej konstrukcji drogi, o długości niemal 500 metrów, zmodernizowaniu odwodnienia, co w efekcie poprawi przejazd drogą, jak również późniejszą jej eksploatację. Zgodnie z umową, z nowej drogi mieszkańcy Polanki Hallera i nie tylko, będą mogli korzystać już w lutym. Dodatkowo, w ramach wykonywanych prac zostanie przebudowany fragment sieci elektroenergetycznej.         

-Nie tak dawno informowaliśmy o podpisaniu umowy na realizację zadań inwestycyjnych w Radziszowie. Tydzień później, jesteśmy świadkami i mamy zarazem przyjemność poinformować o kolejnej umowie na modernizację drogi gminnej w Polance Hallera. To już nie działania, ale inwestycyjna ofensywa – mówi Norbert Rzepisko.
- Modernizacja drogi w Polance Hallera to wynik determinacji mieszkańców, wiele lat pracy i zaangażowania. To bardzo istotny odcinek drogi. Cieszę się, że podpisujemy kolejną umowę, która jest pochodną zwiększenia bezpieczeństwa w naszej gminie – dodaje Norbert Rzepisko. 

Jak informuje wykonawca – wystąpią utrudnienia, dlatego na czas robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Natomiast na czas układania nawierzchni asfaltowej zostanie zamknięta droga. Jak przekonuje wykonawca, potrwa to zaledwie kilka dni.        


Źródło: IN