6 grudnia 2023 r. Centrum Business in Małopolska organizuje konferencję pn. „Doing business in Italy”, która będzie wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy i spotkania z ekspertami obecnymi na rynku włoskim. Eksperci podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą o tym jak korzystać z szans i unikać zagrożeń czekających na debiutantów, przybliżą możliwości jakie oferuje rynek włoski. 


Zapraszamy małopolskich przedsiębiorców aspirujących dopiero do wejścia na rynek włoski, a także firmy zainteresowane rozwojem współpracy z firmami włoskimi. W szczególności z takich branż jak: infrastrukturalna (budowlana, materiały budowlane itp.), spożywcza, logistyczna, IT, i inne.


W programie między innymi:
  • charakterystyka gospodarki Włoch,
  • możliwości zaistnienia na rynku włoskim i rola Agenta Handlowego,
  • transport produktów na rynek włoski,
  • warunkowania prawno-podatkowe we Włoszech, włoski e-commerce.

W rozwoju gospodarczym, szczególnie ważną rolę odgrywa międzynarodowa wymiana handlowa, która generuje wzrost poziomu eksportu i inwestycji zagranicznych. Jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski są Włochy. Wymiana handlowa z Włochami wzrasta z roku na rok.  W zeszłym roku zajmowały one wysoką 4. pozycję w eksporcie z Małopolski i 4. pod względem udziału w imporcie do Małopolski. 


Po części merytorycznej wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesji networkingowej. Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja przez formularz na stronie.


Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Business in Małopolska, pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Włoskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.


Źródło: Centrum Business in Małopolska