16 listopada w skawińskim Ratuszu, burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę z wykonawcą - Galicja Sport Sp. z o.o z Krakowa. Umowa przewiduje zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach 20m x 40m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym i mobilną strzelnicą laserową.


Osiągnięcia  sportowe dzieci i młodzieży  jednoznacznie pokazują, że warto inwestować w infrastrukturę sportową. Aby móc trenować poszczególne dyscypliny, niezbędne są obiekty, właściwie zmodernizowane bądź wybudowane w najwyższym standardzie - tych w Gminie Skawina nie brakuje, a już powstają następne.   

- Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla Woli Radziszowskiej i nie tylko. Realizacja inwestycji umożliwi poprawę jakości i standardów prowadzonych zajęć sportowych i rekreacyjnych w naszej Gminie. Od kilku dobrych lat realizujemy wcześniej założone cele. Cieszy fakt, że w Gminie Skawina powstaje coraz więcej tego typu obiektów. To świetna baza dla realizacji sportowych zmagań, co mam nadzieję przełoży się na sukcesy nie tylko lokalne, ale również krajowe- powiedział Norbert Rzepisko


Boisko wielofunkcyjne, mające powstać w hali sportowej, umożliwi organizację dyscyplin sportowych tj. siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna.


- Inwestycja długo wyczekiwana, myślę nie tylko przez kadrę pedagogiczną, ale przede wszystkim rodziców i uczniów. Dzisiejsza umowa to kolejny krok ku poprawie infrastruktury sportowej w Woli Radziszowskiej. Na finał i uroczyste otwarcie hali przyjdzie nam wprawdzie jeszcze trochę poczekać, jednak myślę, że zrekompensujemy sobie ten czas organizacją wspaniałych wydarzeń sportowych już na nowym obiekcie – powiedziała dyrektor ZPO Halina Twardosz.


W ramach infrastruktury towarzyszącej zostaną wykonane: ciąg pieszo – jezdny, miejsca parkingowe, oświetlenie zewnętrzne terenu oraz instalacje niezbędne do funkcjonowania obiektu w tym instalacja OZE tj. panele fotowoltaiczne.


Źródło: IN