W związku z nadchodzącą zimą, zmotoryzowani mieszkańcy naszej Gminy wymieniają opony na zimowe. Część opon będzie już na tyle zużyta, że nie będzie można ich wykorzystać na kolejny sezon letni. 


Dlatego przypominamy:

  • zużyte opony zostaw u wulkanizatora – niektóre zakłady wulkanizacyjne za darmo lub za niewielką opłatą przyjmują zużyte opony, a następnie przekazują je do utylizacji;
  • zawieź zużyte opony do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skawinie, ul. Emila Fieldorfa „Nila” 8, 32-050 Skawina – na każdą nieruchomość przypada limit 8 opon rocznie, które są przyjmowane bezpłatnie.


Pamiętaj! Żeby oddać odpady na PSZOK musisz mieć przy sobie w formie papierowej lub elektronicznej rachunek za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skawina.


PSZOK w Skawinie jest czynny codziennie (z wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy):  

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od  10:00-17:30;
  • w soboty w godzinach od 7:30-15:00.


DANE  ADRESOWE:
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
ul.  gen. Emila Fieldorfa „Nila” 8, 32-050 Skawina
T:  12 357-20-47 wew. 1 lub  2
E: bok@mzu.gminaskawina.plPodstawa prawna: Uchwała Nr XXVI/377/20 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, na terenie Gminy Skawin


Źródło: OŚ