Od 1 stycznia 2024 roku uruchomiona zostanie nowa linia Autobusowych Linii Dowozowych (ALD) – A43, łącząca Skawinę z Kalwarią Zebrzydowską.

Trasa linii prowadzić będzie przez:

• Skawinę,
  • Rzozów,
  • Gołuchowice,
  • Polankę Hallera,
  • Grabie,
  • Przytkowice,
  • Zebrzydowice,
  • Kalwarię Zebrzydowską.

Przystanki startowy i końcowy tj. Skawińskie Centrum Komunikacyjne (Skawina SCK) i dworzec w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Krakowskiej, zapewniają dobrą dostępność i integrację z innymi środkami transportu np. koleją oraz autobusami MPK.

Linia A43 oferować będzie 13 kursów w dni robocze oraz 6 kursów w weekendy i święta.

Szczegółowy rozkład jazdy linii A43 jest dostępny do pobrania poniżej oraz na stronie Kolei Małopolskich oraz w punktach informacyjnych. Rozkład jazdy dostępny jest w aplikacji mobilnej iMKA oraz w załącznikach poniżej

Cenniki biletów jednorazowych i miesięcznych są dostępne w załącznikach poniżej.

Posiadacze Biletu Metropolitalnego na tej linii mogą podróżować jedynie do przystanku Grabie Pętla (strefa II). Na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska obowiązuje IV strefa Małopolskiego Biletu Zintegrowanego.

Szczegółowe informacje (link)

Uruchomienie nowej linii A43 to przykład, jak zaangażowanie i współpraca lokalnych władz, w tym przypadku Marszałka Województwa Małopolskiego, oraz gmin Skawina i Kalwaria Zebrzydowska przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców. Autobusy linii A43, będące częścią systemu ALD, zapewnią płynne skomunikowanie z pociągami regionalnymi, tworząc spójny system transportowy łączący Skawinę z Kalwarią Zebrzydowską. Zachęcamy do korzystania z tej nowej, wygodnej opcji podróżowania, która jest dowodem na to, że współpraca i innowacyjne podejście mogą realnie wpływać na poprawę jakości życia w regionie.

Wspólnie tworzymy przyszłość mobilności w Małopolsce!

Kontakt i więcej informacji:

Strona internetowa Kolei Małopolskich: www.kolejemałopolskie.pl

Informacja o zmianach w funkcjonowaniu ALD od 01.01.2024 - dostępna w załącznikach poniżej.

Źródło: RS