8 marca tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku w Gminie Skawina postanowiliśmy nieco zmodyfikować tą tradycję i świętować przez cały miesiąc pod hasłem: Marzec miesiącem kobiet!

Dla wszystkich pań z naszej gminy mamy propozycję złożoną z warsztatów, koncertu i badań profilaktycznych. Jesteście ciekawi co dla Was przygotowaliśmy?

8 marca 2024

•  bezpłatne badania USG gruczołu tarczycy w godz. 9.00-15.00
  • naukę wykonywania samobadania piersi przeprowadzona z użyciem specjalistycznego fantomu  godz. 9.00-15.00

Centrum Kultury i Sportu:

• tradycyjnie już CKiS zaprasza na "Babski wieczór", czyli warsztaty dla kobiet. Tym razem będzie to spotkanie z Dorotą Hetmańczyk - Żuchalską ( Konsultantką kariery / coachem / trenerką), która zabierze nas w krótką ale niezwykle ciekawą Podróż do Minimalizmu.
    Razem z Patrykiem SoWild Wyskockim – tancerzem, choreografem, a przede wszystkim instruktorem tańca i trener, popracujemy nad kobiecością podczas Warsztatów Dancehall Female.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują pod linkiem: Babski wieczór

• zabawy literacko-czytelnicze na profilu bibliotecznym na portalu Facebook
  • wyjątkowe, świąteczne menu w kawiarni Live-Book Cafe, specjalnie dla Pań

11 marca 2024

Centrum Usług Społecznych zaprasza na:

• Warsztaty ceramiczne w godz. 17.00.19.00 (na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 12 276 34 10)
  • Konsultacje dietetyczne wraz z badaniem składu ciała w godz. 9.00-15.00
  • Warsztaty rozwojowe dla kobiet – Pokochaj siebie! w godz. 17.00 – 19.00

12 marca 2024

16 marca 2024

• Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu tradycyjnie już zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Tym razem spotkanie uświetni koncert zespołu Duo Performance, który zabierze nas w pełną ekspresji podróż przez świat hitów! Przed nami kolorowe sceny, przepełnione znanymi przebojami, muzyką i tańcem z różnych stron świata. To będzie podróż do Ameryki, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski, Francji i wielu innych. Oprawę spektaklu tworzą piękne kostiumy.

Koncert odbędzie się w sali bankietowej OK-R "Gubałówka" o godz. 18.00
    Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można zarezerwować od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 pod numerem tek.: 12 276 34 64. Liczba miejsc jest ograniczona

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, będzie tez możliwość zakupienia obrazów.

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprasza na:

• W dniach 8-28 marca „Rozmowy niekontrolowane” w bibliotecznej kawiarni Live-Book Cafe. Zniżki dla Pań na spotkania „w babskim gronie”. Warto wspólnie wyjść, spędzić czas i zainwestować w siebie i swój odpoczynek
  • Przez cały marzec specjalna edycja akcji „Weźże wypożycz…” skierowana do mniejszych (wypożyczalnia dla dzieci) i większych (wypożyczalnia dla dorosłych) kobiet.

Zapraszamy!

Źródło: BB / CKiS / CUS