Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” za nami. Po co organizujemy takie turnieje? By popularyzować wiedzę o ochronie ludności, ekologii, ratownictwie i ochronie przeciwpożarowej. I tak w piątek, 2 lutego w OSP Kopanka, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu naszej gminy zmierzyli się z pytaniami testowymi, przygotowanymi dla każdej grupy wiekowej według zróżnicowanego stopnia trudności. Rywalizacja była bardzo wyrównana konieczna była dogrywka!

Uczestnicy w trakcie przygotowań do turnieju zapoznali się z przepisami przeciwpożarowymi, techniką pożarniczą, organizacją ochrony przeciwpożarowej, a także historią i tradycjami ruchu strażackiego. Najważniejszym tematem podczas przygotowań była znajomość zasad postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wśród zaproszonych gości byli: Norbert Rzepisko - Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Stanisław Żak - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Skawinie, Zbigniew Klaja - kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMiG w Skawinie oraz Marcin Mocha – Prezes Zarządu OSP Kopanka. Nad przebiegiem eliminacji czuwał dh Paweł Hytkowski - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Skawinie.

Wyniki eliminacji gminnych OTWP 2024:

Grupa I (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych):

• I miejsce – Igor Planta
  • II miejsce – Jagoda Serwińska
  • III miejsce – Oliwia Kurek

Grupa II (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych):
  • I miejsce – Jan Maluty
  • II miejsce – Karolina Kulig
  • III miejsce – Jakub Badura

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych):
  • I miejsce – Jakub Magiera
  • II miejsce – Gabriela Mlost
  • III miejsce – Kacper Starowicz

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w każdej z grup będą reprezentować Gminę Skawina na Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się 16 marca 2024. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Laureaci natomiast uhonorowani zostali pucharami oraz ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Norberta Rzepisko bonami podarunkowymi. Dziękujemy strażakom OSP Kopanka za współorganizację i pomoc w przeprowadzeniu eliminacji gminnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: BZK