Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie działając na podstawie ustawy z dnia 19-10-1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 2329 ze zm.) - dalej UoGNRSP, ustawy z dnia 14-04-2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2022 r. poz. 507), rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30-04-2012 r. w sprawie szczegółowego trybu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa i ich części składowych, warunków obniżenia ceny sprzedaży nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz stawek szacunkowych gruntów (Dz.U. z 2021 r. poz. 2092) ustawy z dnia 10-05-2018 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1781), ustawy z dnia 23-04-1964r. Kodeks Cywilny (tj. Dz.U. 2022 r. poz. 1360 ze zm.) i zarządzeń Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR)

ogłasza II przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości wchodzącej w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa położonej na terenie woj. małopolskiego, powiatu krakowskiego, gminy Skawina.

I. Przedmiot sprzedaży

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość niezabudowana, określona w wykazie podanym do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w siedzibach: Urzędu Miejskiego w Skawinie, Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie oraz na stronie www.nieruchomoscikowr.gov.pl., w dniach od 20.12.2023 r. do 10.01.2024 r., opisana w poniższej tabeli:

Stan prawny dla ww. nieruchomości poświadczony jest Decyzją Wojewody Krakowskiego z dnia 03 sierpnia 1993 r. (znak: GG-IV-6017/1/195/93/Sk) wraz z protokołem zdawczo-odbiorczym.

Ww. nieruchomość sprzedawana jest zgodnie z wypisem z ewidencji gruntów i budynków oraz wyrysem z mapy ewidencyjnej, wydanym przez właściwe miejscowo starostwo powiatowe. KOWR nie bierze odpowiedzialności za ewentualne różnice. Wskazania granic nieruchomości na gruncie przez geodetę może dokonać KOWR na wyłączny koszt nabywcy. Uczestnik przetargu zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że znany jest mu stan faktyczny oferowanej do sprzedaży nieruchomości, jej obszar, przebieg granic, dojazd, rodzaj użytków i nie będzie występował z roszczeniami wobec KOWR w przypadku, gdyby na skutek dokonania przez geodetę wznowienia granic w/w nieruchomości wykazano zmiany w stosunku do danych z ewidencji gruntów na dzień ich sprzedaży.

W przypadku bezumownego użytkowania nieruchomości nabywca samodzielnie i na własny koszt podejmie działania w celu objęcia nieruchomości w posiadanie oraz zobowiązuje się nie wnosić wobec Skarbu Państwa – KOWR, jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
Opis nieruchomości i innych składników majątkowych przeznaczonych do sprzedaży:
Nieruchomość gruntowa niezabudowana. Nieruchomość nieregularna, w kształcie zbliżona do prostokąta, ze ściętą północną granicą. Teren falisty. Działka nieogrodzona, niezagospodarowana, teren porośnięty roślinnością trawiastą. Działka sąsiaduje z zabudową mieszkaniową jednorodzinną oraz terenami niezagospodarowanymi.

Zgodnie z pismem Urzędu Miasta i Gminy Skawina znak: GK.7211.1.180.2023 działka nr 1171 poł. w Wola Radziszowska przylega do drogi gminnej publicznej nr 601174K ul. Lipki poł. na działce nr ewid. 1180. Położenie działki bezpośrednio przy drodze publicznej jest informacją dla właściciela o bezpośrednim dostępie działki do drogi publicznej. W celu realizacji faktycznego połączenia komunikacyjnego właściciel działki winien wystąpić do zarządcy drogi gminnej z wnioskiem o wydanie decyzji lokalizacyjnej na zjazd do działki nr 1171 poł. w miejscowości Wola Radziszowska. Taką decyzję można uzyskać docelowo na etapie zmiany zagospodarowania działki.

Przeznaczenie nieruchomości według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie – Wydział Mienia i Geodezji Referatu Gospodarki Przestrzennej pismem znak: MG-GP.6727.2.198.1.2022.HK stwierdza, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina w jej granicach administracyjnych – etap I zatwierdzony Uchwałą Nr XVII/217/16 Rady Miejskiej
w Skawinie z dnia 23 marca 2016 r. (Dz. U. Woj. Mał. z dnia 13 kwietnia 2016 r. – poz. 2430) działka nr 1171 położona w miejscowości Wola Radziszowska znajduje się w terenach o następującym przeznaczeniu:
  • tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – Symbol Planu: 065MN,
  • tereny tras komunikacyjnych – drogi wewnętrzne – Symbol Planu: KDW oraz w niewielkim fragmencie tras komunikacyjnych - publiczne drogi klasy dojazdowe – Symbol Planu: KDD.
W dniu 25 października 2023 r. Rada Miejska w Skawinie podjęła uchwałę Nr LXI/880/23 w sprawie uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina. W ww. uchwale działka nr 1171 w Woli Radziszowskiej znajduje się w całości w terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o symbolu MN1.
Zgodnie z elementami wyznaczonymi na rysunku ww. MPZP na przedmiotowej działce nie występują złoża kopalin naturalnych.
Ww. nieruchomość nie znajduje się w terenach zalewowych.
Przedmiotowa działka nie znajduje się w obszarze rewitalizacji.

Przetarg na sprzedaż odbędzie się w dniu 10.04.2024 r. o godz. 08.30 w siedzibie Oddziału Terenowego KOWR w Krakowie, ul. Zbożowa 4, 30-002 Kraków

lub może zostać przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem aplikacji Zoom.

Źródło: KOWR