W czasie wydarzenia „Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji” docenione zostały firmy oraz samorządy z województwa małopolskiego, w których w 2023 roku przedsiębiorcy skorzystali z programu Polska Strefa Inwestycji. Dyplom gminy przyjaznej inwestorom z rąk Józefa Gawrona wicemarszałka województwa małopolskiego i Natalii Bursiewicz wiceprezeska zarządu KPT odebrał burmistrz Norbert Rzepisko. Dwie firmy z tereny naszej gminy skorzystały z PSI: NPA Skawina Sp. z o.o i Dragon Poland Sp. z o.o.

W 2023 roku z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce skorzystało aż 60 przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne przekroczyły 2 mld zł! (2 003 899 655,59 zł). Przedsiębiorcy utworzyli 1099 nowych miejsc pracy. Tegoroczny wynik Polskiej Strefy Inwestycji to drugi najlepszy wynik w historii PSI w Małopolsce pod względem wydanych decyzji oraz trzeci pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych. Nasze wysiłki zostały docenione przez przez fDi Intelligence, część Financial Times Ltd. KPT został najlepszą strefą w Europie w kategorii Industrial Champion. To osiągnięcie podkreślające zarówno aktywność inwestycyjną polskich i zagranicznych firm, którą wspiera KPT, jak i bogatą działalność parku technologicznego - mówił Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu KPT
KATEGORIA  Pionier w gminie

Co roku KPT  nagradza firmy, które jako pierwsze w swojej gminie zdecydowały się na rozwój korzystając z ulgi podatkowej w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Mijający rok był pod tym względem wyjątkowy, bo aż pięć firm dokonało takich inwestycji, a były to:

1. Tymbark
  2. MARJU
  3. Piekarnia i cukiernia TĘGOBORZE
  4. OPTIGLAS
  5. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „PADIS" Sławomir Siwek

KATEGORIA Odważny marzyciel nagrodzona została firma Hexja Composites

KATEGORIA  Największa inwestycja nagrodzona została Grupa Velvet CARE

KATEGORIA  Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne nagrodzona została Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Źródło: KPT