Opłatomat nie pobierający prowizji, umawianie terminu wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego online, kolejkomat dla tych, którzy po prostu przyjdą oraz najnowsze usprawnienie, jakie wprowadziliśmy, czyli płatność kartą bezpośrednio w USC, bez konieczności udawania się do banku - wszystko to z myślą o Państwa wygodzie. Oczywiście dla tych mieszkańców, którzy chcą nadal płacić gotówką, wcześniejsze sposoby płatności są nadal dostępne.  


Opłatomat 

Urządzenie jest zlokalizowane w głównym budynku urzędu - Ratusz, ul. Rynek 1, w holu, na parterze. Za pomocą opłatomatu możliwe jest opłacenie m.in.: 

  • podatków, 
  • opłat skarbowych, 
  • mandatów wystawionych przez Straż Miejską,
  • płatności związanych z użytkowaniem wieczystym, dzierżawą, opłat śmieciowych, licencjami taxi itp.
Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, jest bardzo prosta i intuicyjna. Co ważne, wszystkie wpłaty są natychmiast widoczne i dostępne dla wydziału finansowego w urzędzie. Dobrą wiadomością jest to, że urządzenie nie pobiera prowizji, a płatności można dokonać kartą płatniczą. Z opłatomatu można skorzystać w języku polskim, angielskim i ukraińskim. 

Płatność kartą 

Od 2024 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego klienci mogą dokonywać płatności kartą bez konieczności chodzenia do banku.

Ustal termin wizyty online

Urząd Stanu Cywilnego wprowadził również możliwość ustalania terminu wizyty nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zapisów można dokonywać na stronie: https://bezkolejki.eu/umigskawina.


Kolejkomat 

Szybka i łatwa obsługa urządzenia! Przyszedłeś bez ustalenia terminu? Nic nie szkodzi, pobierz bilet i poczekaj na wezwanie. 


Źródło: PSW/FN