Rekrutacja do przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skawina, zakończy się 26 kwietnia br. Z danych uzyskanych z poszczególnych placówek już teraz wynika, że mimo zakupu dodatkowych 100 miejsc w przedszkolach prywatnych i dodatkowych 50 miejsc w nowym przedszkolu gminnym na os. Rzepnik, liczba wniosków o przyjęcie do przedszkoli jest wyższa niż liczba wolnych miejsc.

Dlatego wzorem lat poprzednich, lista nieprzyjętych dzieci będzie podstawą do ogłoszenia konkursu na zakup kolejnych miejsc w przedszkolach prywatnych i przyjęcie dzieci w ramach rekrutacji uzupełniającej, przewidzianej w procedurze rekrutacyjnej na czerwiec.

Co zrobić, aby otrzymać miejsce w przedszkolu z dodatkowej puli?

1. Złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola. Wniosek należy skierować do komisji rekrutacyjnej. Po otrzymaniu uzasadnienia można złożyć, zgodnie z harmonogramem rekrutacji, kolejny wniosek o uzasadnienie odmowy przyjęcia do dyrektora przedszkola.
  2. Na podstawie złożonych wniosków Gmina Skawina ogłosi konkurs na zakup miejsc w placówkach niepublicznych.
  3. Wszyscy, którzy złożą wnioski o uzasadnienie odmowy przyjęcia, zarówno do komisji rekrutacyjnej, jak i do dyrektora przedszkola, będą mieć zagwarantowane miejsca w przedszkolach - jak co roku.

Źródło: CUW