Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy gminy wybiorą burmistrza, który będzie sprawował tę funkcję przez kolejne 5 lat. Kto może zagłosować oraz jak oddać ważny głos?

Do udziału w wyborach uprawniona jest każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz stale zamieszkuje na terenie gminy. Oczywiście, w wyborach mogą oddać głos również ci mieszkańcy, którzy nie głosowali w pierwszej turze. Aby przystąpić do głosowania, należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Swoją tożsamość można również potwierdzić za pomocą aplikacji mObywatel.

Ważny głos to znak „X” – dwie linie, które muszą przecinać się w obrębie kratki, po lewej stronie nazwiska kandydata. Na terenie gminy działać będzie 29 obwodowych komisji wyborczych, a lokale otwarte będą w godzinach 7:00 – 21:00. Lista lokali wyborczych dostępna jest w załączniku poniżej.