Jeśli najpóźniej w dniu wyborów skończysz 60 lat lub jesteś osobą z niepełnosprawnością i nie możesz wziąć udziału w wyborach, możesz upoważnić kogoś, by zrobił to za Ciebie.

21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy gminy Skawina w tym dniu zdecydują, kto przez następne 5 lat będzie pełnił funkcję burmistrza. Nie możesz wziąć udziału w wyborach? Nie trać szansy wpływania na to, co dzieje się w Twojej gminie i skorzystaj z wsparcia pełnomocnika.

Za pośrednictwem pełnomocnika mogą głosować:

• osoby, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat,
  • osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Jeżeli nie zgłosiłeś zamiaru głosowania przez pełnomocnika przed I turą wyborów, wciąż możesz to zrobić - termin składania wniosków upływa 12 kwietnia 2024 r. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia pod numerem telefonu 12 277 01 60 w godzinach pracy: w czwartek 11 kwietnia od 7.30 do 15.30, w piątek 12 kwietnia od 7.30 do 14.30.

Do 11 kwietnia 2024 r. możesz też zgłosić komisarzowi wyborczemu zamiar głosowania korespondencyjnego, jeśli nie zrobiłeś tego przed I turą. Zgłoszenia można dokonać w godzinach pracy Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie pod numerem telefonu 12 357 81 00.

Źródło: USC/PSW