Urząd Miasta Krakowa informuje, że od dnia 25.04.2024 r. (czwartek) godz. 6.00 w związku z rozpoczęciem prac polegających na Przebudowie uzbrojenia terenu oraz elementów pasa drogowego w ciągu ul. Bogucianka w Krakowie, na ul. Bogucianka w Krakowie na odcinku od skrzyżowania ulic Bogucianka - Benedyktyńska - Bolesława Śmiałego wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Przewidywany czas trwania tego etapu prac to ok. 4 tygodnie.

Do dyspozycji kierowców pozostanie pas szerokości ok. 3 m. Ruch kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej lub ręcznie przez uprawnionych pracowników. W rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Istniejące przejście dla pieszych oraz przystanki autobusowe dla linii 112, 203 i 612 zostaną przeniesione w rejon budynku przy ul. Bogucianka 18. Ulica będzie zamykana naprzemiennie – raz wschodnia, raz zachodnia jezdnia (w pierwszej kolejności wyłączona z ruchu zostanie część wschodnia, w kierunku centrum Krakowa).

Inwestorem przedmiotowego zadania jest miasto Kraków.

Więcej informacji na stronie internetowej TUTAJ.

Źródło: UMK/GK