To już kolejny raz! W myśl zeszłorocznych słów "Zieleń jest naszym wspólnym dobrem, dlatego powinniśmy o nią razem zadbać", dokładnie tydzień temu w piątek 5 kwietnia w godzinach popołudniowych, została przeprowadzona akcja sadzenia drzew przy ul. Nad Pasieką w Radziszowie (dokładne miejsce sadzenia drzew to działka nr 1892 w Radziszowie).

Wydarzenie to zainicjował Wydział Ochrony Środowiska urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, zapraszając wszystkich chętnych do współpracy. Do akcji dołączyli: Radni Rady Miejskiej: Zdzisława Bała i Józef Niechaj oraz pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie i okoliczni mieszkańcy.

Akcja była kontynuacją nasadzeń wykonanych w ubiegłym roku podczas Green Week – Zielonego Tygodnia oraz akcji Fundacji Aeris Futuro – „Czas na Las”.
Link do artykułu znajdziecie TUTAJ

Możemy stwierdzić, że zeszłoroczne nasadzenia zakończyły się sukcesem, ponieważ wszystkie sadzonki budzą się z zimowego snu, tworząc młody las. Nieprzypadkowo akcję tę przeprowadzono w Dniu Leśnika i Drzewiarza, mając na celu zwiększanie powierzchni lasów.

Źródło: OŚ