Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie prowadzi nabór do klas pierwszych czteroletniego i  sześcioletniego cyklu kształcenia. Szkoła kształci młodych muzyków w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, fortepian, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja i akordeon.

Dla dzieci, które wcześniej nie miały doświadczeń muzycznych, lub które chciałyby poznać instrumenty i specyfikę kształcenia w szkole muzycznej, szkoła
organizuje kurs przygotowawczy. Odbywa się on w soboty w godzinach 11:00 – 12:30. Zgłoszenia na kurs można składać osobiście (wypełniając odpowiedni formularz dostępny w szkole), lub wygodniej w wersji elektronicznej poprzez stronę internetową szkoły: LINK DO INFORMACJI I ZGŁOSZEŃ DZIECKA NA KURS
PRZYGOTOWAWCZY.

Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Skawina. Szkoła pracuje pod nadzorem Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministrze Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie przygotowuje do nauki w szkołach muzycznych wyższego szczebla. Absolwenci szkoły otrzymują
profesjonalne wykształcenie muzyczne na poziomie pierwszego stopnia. Do szkoły można zgłaszać kandydatów w wieku od 7 do 16 roku życia, a w wyjątkowych wypadkach także dzieci w wieku 6 lat (liczy się wiek osiągnięty w roku kalendarzowym 2024).

Zgłoszenia do szkoły można składać osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach od 14.00 – 17.00 od poniedziałku do piątku. Najlepiej jednak
składać zgłoszenia online poprzez arkusz elektroniczny dostępny po wejściu na stronę szkoły w zakładce DLA KANDYDATÓW:

Chętni proszeni są o dokładne zapoznanie się z procedurą rekrutacyjną dostępną na stronie szkoły. Skawińska szkoła muzyczna cieszy się dobrą renomą wśród placówek
oświatowo – artystycznych. Uczniowie i absolwenci skawińskiej szkoły muzycznej zdobywają znaczące miejsca na konkursach w kraju i za granicą. Chętni, kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia, a najzdolniejsi w Akademii Muzycznej.

Szkoła kształci w duchu poszanowania chrześcijańskich wartości, miłości do Ojczyzny, poważania i tolerancji wobec obcych kultur. Nauka w szkole jest bezpłatna.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Dane adresowe szkoły:
Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie