Gmina Skawina wraz ze Skawińskim Stowarzyszeniem Pomocy dla Zwierząt od wielu lat współdziałają w temacie opieki nad zwierzętami. Dzięki tej współpracy bezdomne psy i koty są każdego dnia pod świetną opieką. To jednak nie wszystko! Staramy się zrobić więcej, żeby nasi czworonożni przyjaciele mieli jak najlepiej, a dzieje się to też dzięki Mieszkańcom, którzy regularnie wspierają Schronisko dla zwierząt w Skawinie. Dlatego przedstawiamy WRZUTKĘ DLA PSA I KOTA!

Co to jest?

„Wrzutka dla psa i kota” to pojemnik przeznaczony na:

Wszystkie rzeczy przekazane przez Mieszkańców trafią do Schroniska dla zwierząt w Skawinie, które prowadzi Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt wraz z Gminą Skawina.

Gdzie jest „Wrzutka dla psa i kota”?

„Wrzutka dla psa i kota” znajduje się pod Halą Widowiskowo-Sportową od strony ul. Konstytucji 3 Maja w Skawinie.

Tak wygląda „Wrzutka dla psa i kota”:

Jak to się zaczęło?

Klaudia ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt przyszła pewnego dnia do Wydziału Ochrony Środowiska z pomysłem „Wrzutki dla psa i kota”, który od razu został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Zaczęliśmy działać.

Projekt nie mógłby być zrealizowany bez odpowiedniego pojemnika. Dlatego zwróciliśmy się do Wydziału Gospodarki Komunalnej z prośbą o pomoc. Po przeszukaniu magazynu znalazł się stary, odpadowy, pojemnik, który wymagał nakładów pracy przy jego odnowieniu.

Co było dalej?

Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska oraz wolontariuszami zajęli się renowacją pojemnika. Najpierw pojemnik został oczyszczony, później zagruntowany i pomalowany. Zajęło nam to kilka popołudni i weekendów, ale praca przy tym projekcie sprawiła nam wiele radości.

Następnie Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt zaprojektowało naklejki na pojemnik, a Wydział Ochrony Środowiska zajął się ich produkcją.

Jak to się skończyło?

Ostatnim etapem naszego projektu było wybranie lokalizacji, przewiezienie pojemnika i naklejenie naklejek.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie bardzo pozytywnie podeszło do naszego projektu, dzięki czemu „Wrzutka dla psa i kota” została usytuowana przy Hali Widowisko-Sportowej. Jest to centrum Skawiny, łatwo można do niego dojść pieszo, ale też dojechać samochodem.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Usługowego Sp. z o.o. w Skawinie przewieźli pojemnik do wcześniej wskazanej lokalizacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie przy projekcie „Wrzutka dla psa i kota”!

Źródło: OŚ