1 czerwca tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po ogromnym sukcesie akcji „Marzec miesiącem kobiet” postanowiliśmy zmodyfikować i tą tradycję, i świętować przez cały miesiąc pod hasłem: Czerwiec miesiącem dzieci w gminie Skawina!


Wszystkie dzieci zapraszamy na rozmaite atrakcje: pikniki, gry i zabawy oraz warsztaty! Co dla Was przygotowaliśmy?

1 czerwca

 • Amfiteatr przy Pałacyku „Sokół” stanie się bardziej kolorowy niż zwykle. A to za sprawą zamków dmuchanych, trampolin, gier i zabaw, tańców animacyjnych oraz dziecięcych występów wokalnych, przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie!

  Tęgie umysły będą mogły spróbować swoich sił przy zadaniach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a kto jeszcze nie miał okazji dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta – będzie mógł poznać tajniki tego ważnego zawodu przy stoisku Komendy Miejskiej Policji z Krakowa – tego dnia w służbie dla najmłodszych. Dodatkowo pojawi się też, uwielbiana przez dzieciaki, zabawa w pianie tzw. PIANA PARTY. Na spragnionych i głodnych, nie tylko wrażeń, kawiarnia „TuCzyTam” przygotuje ofertę gastronomiczną. A na dodatek, tego dnia będzie można śmiało spoglądać w górę, bo artyści z Teatru Jednej Miny przybliżą cyrkowy świat szczudlarzy. Zaprezentują oni m.in. żonglerkę, bańki mydlane XXL, zachęcą do zadań sprawnościowych i przysporzą wielu okazji do uśmiechu. Dopełnieniem tego dnia będzie pierwszy seans z cyklu kina letniego. Projekcja filmu animowanego „Gang Zwierzaków” rozpocznie się o godz. 21.00. Zapowiada się iście CYRKOWA zabawa!

  godz. 15.00-19.00 atrakcje Cyrkowego Dnia Dziecka

  g
  odz. 16.30 i 18.30 PIANA PARTY

  g
  odz. 21.00 kino plenerowe „Gang Zwierzaków”

 • Piknik w Krzęcinie nad którym patronat objął Burmistrz Norbert Rzepisko
  Podczas pikniku którego głównym organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Krzęcinie zaplanowano dmuchańce , festiwal kolorów, piana party, foto budkę , zwiedzanie wozów strażackich, mini zawody strażackie dla dzieci i animacje.

  godz. 16.00 plac przy Remizie Strażackiej

 • Promocja basenowa na Dzień dziecka

  1 czerwca w godzinach otwarcia pływalni dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia będą mogły skorzystać z promocyjnych cen biletów – 10zł/h. Przy zakupie biletu konieczne będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

  Promocja obejmuje także płatności karnetem. Po upływie pierwszej godziny, naliczanie następuje zgodnie z obowiązującą taryfą. Oferta nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy sauny.

7 czerwca

 • Dzień dziecka z Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki

  16.00 -18.00 sala nr 1 Gry i Zabawy z animatorem dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat – obowiązują zapisy ( jedna grupa  do 15 osób)
  16.00 -18.00 sala nr 5 Zajęcia z Robotyki dla dzieci 7-10 obowiązują zapisy ( po 1 godz. dla grupy, dwie grupy po 15 osób)
  16.00 – 18.00 sala nr 4 Zajęcia plastyczne- witraże dla dzieci w wieku 10 plus- obowiązują zapisy (jedna grupa 12 osób)

  16.00 – 18.00 Ogólnodostępne” atrakcje dla dzieci malowanie twarzy, warkoczyki, balony i lizaki


15 czerwca

 • Piknik w Kopance na terenie remizy OSP przy ul. Strażackiej

  W ramach pikniku przygotowano całą masę atrakcji: dmuchańce, konkursy sportowe, malowanie twarzy, ognisko, poczęstunek piknikowy.


19 czerwca

 • Dzień otwarty w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie

  We środę 19 czerwca w godzinach od 11.00 - 14,00 zapraszamy wszystkie dzieci do urzędu. Co dla Was przygotowaliśmy?
  • Spotkanie z Burmistrzem, jego Zastępcą i Sekretarz Gminy
  • po urzędzie i poszczególnych wydziałach oprowadzą Was pracownicy urzędu
  • zobaczycie jak wygląda i na czym polega praca urzędników  (a jest dużo ciekawsza niż się Wam wydaje, i wcale nie polega na siedzeniu "za biurkiem")
  • będziecie mogli zadać pytanie burmistrzowi, usiąść w jego fotelu i zobaczyć jak zarządza się naszym miastem i gminą
  • odwiedzicie miejsca, które zazwyczaj są niedostępne: archiwum, pracownię fotograficzno-filmową, podziemia ratusza i magazyny Biura Zarządzania Kryzysowego
  • najmłodsze dzieci zapraszamy na spacer przyrodniczy po parku z Wydziałem Ochrony Środowiska.


Źródło: BB/ PSW/ CKiS/ CUS